Przed nami konferencja Polish Scientific Networks. W programie m. in. panel z udziałem stypendystek Dla Kobiet i Nauki

Już w dniach 21-23 czerwca w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (ul. Pomorska 247/249) odbędzie się konferencja Polish Scientific Networks. Celem wydarzenia jest wymiana wiedzy i doświadczeń wśród naukowców i lekarzy. Poza prezentacją najciekawszych projektów naukowych w programie zaplanowano także sesję o sytuacji kobiet w nauce z udziałem stypendystek programu L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki.

 

Wybitni badacze i różnorodny program

Tematem przewodnim trzeciej już konferencji Polish Scientific Networks są badania biomedyczne –  organizatorzy zaplanowali dyskusje o stworzeniu networkingu między naukowcami nieklinicznymii klinicystami w tym obszarze. Goście będą mieli okazję wysłuchać prezentacji czołowych badaczy, pracujących w Polsce i za granicą.

 

Pierwszy dzień konferencji (21 czerwca) jest otwarty dla publiczności i całkowicie darmowy. W programie m.in. wykład poświęcony współczesnym metodom leczenia cukrzycy oraz dyskusja na temat odpowiedzialności społecznej lekarzy i naukowców. Wykład otwierający konferencje wygłoszą prof. Piotr Trzonkowski – laureat nagrody FNP oraz prof. Piotr Witkowski – pionier w transplantacji wysp trzustkowych.

 

Stypendystki Dla Kobiet i Nauki wśród gości wydarzenia

Trzeciego dnia konferencji (23 czerwca) o godz. 11:30 odbędzie się panel dyskusyjny Jak stłuc szklany sufit i się nie pokaleczyć”, w którym wezmą udział m. in. stypendystki programu L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki: prof. Maria Ciemerych-Litwinienko (stypendystka z 2005 roku), dr hab. Anna Czarnecka (stypendystka z 2009 roku), dr hab. Joanna Sułkowska (stypendystka z 2016 roku oraz laureatka International Rising Talents 2017). Sesję moderować będzie prof. Katarzyna Starowicz-Bubak, stypendystka z 2012 roku. Poza tym wśród gości zaproszonych do dyskusji znalazła się dr hab. Anna Fabijańska z Instytutu Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej.

 

Sytuacja kobiet w nauce coraz częściej staje się tematem podejmowanym na najważniejszych konferencjach i wydarzeniach naukowych. Jest to dowód na ciągłą potrzebę poszukiwania najlepszych rozwiązań, pozwalających niwelować skutki tzw. „szklanego sufitu”. Cieszę się, że również organizatorzy konferencji Polish Scientific Networks nie przeszli obojętnie obok tego tematu i zdecydowali się dyskutować o barierach napotykanych przez kobiety – badaczki. Serdecznie zachęcam wszystkich do udziału w konferencji – mówi dr Katarzyna Pękala, Kierownik programu L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki.

 

W szczególności zwracamy również uwagę na sesje dotyczące biologii molekularnej, w których jednym z uczestników będzie prof. Dominika Nowis, stypendystka programu Dla Kobiet i Nauki z 2003 roku. Badaczka wygłosi wykład pt. „Rola arginazy-1 w rozwoju przeciwnowotworowej odpowiedzi immunologicznej.”

 

Konferencja Polish Scientific Networks organizowana jest przez Akademię Młodych Uczonych PAN, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Partnerem konferencji jest Fundacja na rzecz Nauki Polskiej.

 

Zapraszamy do udziału w darmowym, pierwszym dniu wydarzenia. Rejestracja możliwa za pośrednictwem strony  http://psn.pan.pl/free/ lub maila [email protected] z tematem „Rejestracja” lub telefonicznie pod numerem 42 272 53 85.

 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: http://psn.pan.pl/


Powrót